Велич українських Карпат

1416 жовтня 2017року група учнів 8-11 класів ПМЛ «Елітар» у складі 32 учнів під керівництвом заступника директора з виховної роботи Перепелиці А. І., класних керівників Середюка Ю. Р. (10-БХ), Пальчевської І. В. (11-ФМ) здійснили туристично-краєзнавчу мандрівку в Карпати. Туристи милувалися незрівнянною красою Карпатських гір, неповторним колоритом гуцульських містечок. Учні відвідали місто Львів, Високий замок, ходили стежками Довбуша, побачили нестримний водоспад у Яремче, оглянули вечірній Буковель.

Та найбільше усім запам’ятається сходження на Говерлу. 15 жовтня 2017 року в складі 32 учнів та класних керівників Пальчевської Ірини Вікторівни та Середюка Юрія Ростиславовича вирушили в українські Карпати, щоб підкорити найвищу вершину – Говерлу та ознайомитися з прекрасним, неповторним, величним краєм України. Це підкорення не з легких, адже не кожному до снаги піднятися на висоту понад дві тисячі кілометрів, проте неймовірні враження залишаються на все життя. Гарна погода в Яблуниці та дружний колектив давали змогу сподіватись на успіх даного заходу. Мандрівники стартувала на маршрут із турбази «Заросляк». Вершина зустріла їх дощем, туманом та сонцем. Група була «неходжена», учасникам походу важко давалися перші сотні метрів підйому. Та це ще були квіточки. Через півгодини підйому небо затягнули хмари, здійнявся сильний вітер, але вони не здавалися і рухались далі по схилу. На Малій Говерлі чекав новий сюрприз – впав туман і вітер став майже штормовим, його пориви у декого позривали накидки з рюкзаків, шапки. І хоча в туман рятувальники не радять ходити в гори, але у мандрівників не було вибору. Крок за кроком борючись із вітром та втомою, окрикуючи один-одного в тумані група наближалась до вершини. Через дві години від початку підйому перші учасники піднялись на найвищу гору України. І хоча видимість була 5–7 метрів, пориви вітру так і хотіли звалити з ніг, юних підкорювачів Говерли переповнювала гордість за самих себе та свій «подвиг». Почуття гордості та радості переповнювали серця, адже не зважаючи на складні погодні умови, двохгодинне екстремальне сходження, учні та вчителі підкорили цю вершину. На найвищій точці України подорожуючі з гордістю розгорнули прапор України, виконали Гімн нашої держави та гімн свого навчального закладу. Спуск видався не набагато легшим від підйому. Відрадно, що всі учні та вчителі підкорили вершину і втомлені, але радісні і щасливі повернулися до автобуса.

Подорож була коротка, але насичена пригодами і стала гарним випробуванням класного колективу. Хлопці і дівчата досягли поставленої цілі – підкорили Говерлу, і з гідністю витримали всі труднощі, випробували свої сили та побачити Карпатські гори у всій красі.

Дивовижні перепади температури та зміна пейзажів, комбінації трав і квітів з камінням і піском, велетенські хмари, сильний вітер і трішки сонця, котрі чергуються кільканадцять разів протягом підйому, – такою нам запам’яталася славнозвісна Говерла. Вітер у горах справедливо вважають цілющим, адже він додає енергії та дарує людям частинку величності гір.
Учасники екскурсії ніколи не забудуть цієї поїздки, бо дізналися багато цікавого про Гуцульщину та отримали незабутні позитивні емоції та враження від поїздки.

 

Вчитель зарубіжної літератури, класний керівник 11 ФМ класу ПМЛ «Елітар»
Пальчевська І.В.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top