Десять золотих правил виховання
Які батьки не мріють про те, щоб
їхні чада зростали здоровими,
щасливими і, звичайно, вдячними?
Та далеко не всі досягають
заповітної мети. Інакше давно
зникла б горезвісна проблема
батьків і дітей. Як же правильно
виховувати своїх нащадків? Ось
поради американського психолога
Віктора Кляйна.
1. Стимулюйте інтелект дитини

Створюючи необхідне середовище, можна підвищити ко­ефіцієнт розумового розвитку дошкільника на 25—30 одиниць чи, навпаки, знизити його на 50—80 одиниць (якщо життя ди­тини буде одноманітним, неціка­вим і безрадісним).

2. Формуйте у дитини самоповагу

Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час прийняття рішень: у виборі друзів, у коханні, профорієн­тації…

3. Навчіть дитину спілкуватися
Для цього необхідні щонай­менше п’ять таких чинників:

  • щира любов батьків (поро­джує почуття захищеності);
  • доброзичливість інших до­рослих, не лише рідних і близьких (рятує від комплексів);
  • зовнішня привабливість ди­тини, а особливо — підлітка (одяг, манери);
  • обґрунтована впевненість у собі (кожний у чомусь сильний);
  • хороший запас слів (як інак­ше спілкуватися?)
4. Стежте за тим, щоб дитина не перетворилася на «телемана»

Соціологи запевняють, що дошкільнята проводять перед ек­раном телевізора у середньому до 50 годин на тиждень. Медики вва­жають, що це гальмує розвиток лівої півкулі головного мозку, відповідальної, зокрема, за розви­ток мовлення. Телепередачам слід протиставити заняття спортом, музикою, читання, корисну до­машню роботу.

5. Виховуйте відповідальність і порядність
Слід робити це не лише за принципом «что такое хорошо и что такое плохо», а, насамперед, на власному прикладі. Не прогай­те момент: у підлітковому віці симпатії перемістяться з батьків до однолітків.
6. Привчіть дитину пишатися своєю сім’єю, шанувати її традиції
7. Живіть у хорошому оточенні
Друзі, яких виберуть ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку. Тому уваж­но придивляйтеся до сусідських дітей, цікавтеся репутацією шко­ли, до якої ходять ваші діти. По­дбайте про те, щоб розширити коло знайомств дитини.
8. Будьте вимогливими

Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, умін­ням робити щось краще за інших, як правило, виростають у сім’ях, де до них висували високі вимоги: підтримувати порядок у будинку, організовувати своє дозвілля, доб­ре поводитися. Та не перегніть палицю — не будьте тиранами. І врахуйте: слухняними, акуратни­ми, розумними діти стають не відразу. Потрібні ваші зусилля протягом багатьох років. Будьте ж терплячими.

9. Привчайте дитину до праці
Якоюсь мірою ви можете запрограмувати майбутній життєвий успіх свого чада. Привчіть його без примусу виконувати до­ручену справу, допоможіть запов­нити життя цікавими й потрібни­ми справами. Нехай звикає дола­ти труднощі й переконається, що йому багато чого під силу
10. Не робіть за дітей те, що вони цілком зможуть зробити самі

І запам’ятайте: якщо у важку хвилину саме ви опинитеся поруч — як друг, а не як бос, дитина, мож­ливо, довірить вам свою «страшну таємницю» і прислухається до ва­шої поради.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top