9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято

У 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства було встановлено надзвичайно важливе для нас свято – День української писемності та мови.

9 листопада в актовій залі Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар» відбулася святкова лінійка – «Слово до слова – мова, а серце до серця – народ», приурочена до Дня української писемності та мови.

На лінійці прозвучало, що писемність і мова – основа моралі суспільства , яку передають із покоління в покоління, щоб не зник наш народ, щоб не змаліли наші душі.
Ліцеїсти наголосили, що ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського.

Із слова починається людина,
Із мови починається мій рід,
Ласкава,мамина.єдина,
Щебече соловейком на весь світ.

Український народ завжди ставився з великою шаною, вірою й любов’ю до своєї мови. Ми повинні цінувати нашу мову – нетлінний скарб, що його нам предки передали. І не гоже бути поганими нащадками, бо саме зі слова розпочалося наше відродження, яке увінчалося відновленням української державності.

Солов’їну, барвінкову ,
Колосисту – на віки –
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки

Завершилася лінійка виконанням гімну українській мові.

Хто б ти не був і якої віри,
Насамперед ти є українець!
Тож гідним будь України-неньки,
Мову козацьку люби серденьком!

 


Вчитель української мови та літератури ПМЛ «Елітар»
Соловей М.Р.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top