Андріївські вечорниці у 9 ФМ

На Андрія повертаються із небуття народні свята, відроджується багатюща скарбниця духовних надбань, які дійшли до нас із сивої давнини. Пропонуємо і Вам «по свіжих слідах» зануритись у казкову атмосферу вечора, що згуртував ліцеїстів 9 ФМ класу навколо українських традицій.

На перший погляд день нічим не відрізнявся від інших морозяних грудневих днів, проте відчувалось щось небуденне. Цей святковий дух найкраще вловлювся серед учнів, що ще зранку на уроках перешіптувались про плани на вечір. Коли стемніло, хлопці та дівчата групками почали підходити ліцею, де й мали відбутись вечорниці.

 

Вечір розпочався з ігор та розваг. Спершу учні зголошувались нерішуче, але вже після кількох конкурсів, в яких взяли участь найсміливіші, забава «набрала обертів». Молодь наввипередки стрибала у мішках, бігала естафету і поїдала вареники, хлопці переносили на швидкість дівчат… Це й не дивно, кожен хотів справити враження, бо в залі було стільки гарних дівчат та мужніх хлопців.

Особливе захоплення викликала традиційна гра з «калитою». Калита – це обрядова паляниця, яку готують на Андрія. Парубки мали проявити всю свою вправність та наполегливість, щоб скуштувати її: калиту підвісили так, що потрібно було високо стрибати. Ще б пак, адже ті хлопці, які все таки спромоглися її надкусити вважались «крутими» і користувались особливою популярністю у дівчат.
Завершальним етапом вечорниць було пригощання усіх учасників смачними домашніми українськими варениками. Ось тут-то не обійшлося без сюрпризів. У окремих варениках смачна капуста чи картопля були замінені на гіркий перець чи сіль. Але ті учасники свята, кому вони дістались, ще більше жартували та раділи.
Усе пройшло чудово. Було дуже цікаво, усі залишилися задоволеними.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top