ДРУГА ОСІННЯ ШКОЛА З ОПТИКИ ТА ЛАЗЕРНОЇ ФІЗИКИ

З 24 по 27 жовтня на базі кафедри оптики фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка відбулися заняття  Другої осінньої  школи з оптики та лазерної фізики, організаторами якої є Київська Мала академія наук учнівської молоді та студентські відділення американських оптичних товариств «SPIE» та «OSA».

Протягом перших двох днів зацікавлені школярі з різних навчальних закладів Києва та Рівного, збагачувалися інформацією про оптику, а саме: слухали лекції іноземних вчених та аспірантів, провідних викладачів кафедри оптики, спостерігали за проведенням експериментів у наукових лабораторіях університету, а також спілкувалися з науковцями. Зокрема, лектор Джон Ніамелла з Міжнародного центру теоретичної фізики в Італії розповів слухачам про сучасні наукові дослідження у сфері оптики; професор Ігор Дмитрук – про надсучасні фемптосекундні лазери; випускники університету, які продовжують навчання за кордоном, Данило Бабіч (Франція) та Андрій Максимов (США), розповіли про свої наукові дослідження, що здійснюються за межами нашої держави.  

Слід додати, що Друга осіння школа з оптики та лазерної фізики відбувалася в рамках міжнародної оптичної конференції «SPO-2017», тож наші учні мають можливість поспілкуватися  не тільки з українцями, а і з гостями з інших країн, а саме: Туреччини, Франції, Грузії, США, Молдови, Польщі та Японії. Серед них будуть, як і молоді студенти, які представлятимуть свої наукові роботи, так і досвідчені професори.

Організатори переконані, що подібні заходи можуть сприяти розвитку і популяризації оптичної науки в нашій країні, та надалі планують проводити «івенти» такого роду, розширюючи їхні масштаби та запрошуючи учнів не лише з Києва, а й зі всієї України.

Делегація Рівненського природничо математичного ліцею «Елітар», учні 10 класу Хаврук Станіслав та Горницький Максим на чолі з керівником групи вчителем фізики Шарабурою Анатолієм,  вперше виступила на конференції з власними доповідями. За підсумками занять другої осінньої школи учасники отримали відповідні сертифікати, а їхні матеріали опубліковані у міжнародному науковому збірнику «Optiks & High Tehnology Material Science SPO 2017»


Статті в журналі


Більше фото у Web-альбомі

Методист кафедри природничих дисциплін, вчитель фізики ПМЛ «Елітар»
Шарабура А.О.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

1 коментар до запису “ДРУГА ОСІННЯ ШКОЛА З ОПТИКИ ТА ЛАЗЕРНОЇ ФІЗИКИ”

  1. Оксана сказав:

    Пане Анатолію! Щиро Вам вдячна, що надихайте наших дітей вивчати фізику! Здоров’я та наснаги!!!

Залишити відгук

Top