Крути! Крути! Мужність і посвята… Вірність, що міцніша понад смерть

   Серед сторінок нашого недавнього минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – «Крути». Одне коротке, але яке велике слово!

   Крути – один з найтрагічніших символів національного поступу українців до власної державності.

   Влучно кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Саме тому 29 січня 2021року в 10 фізико-математичному класі проведено урок-мужності «Вічна слава і пам’ять Героям Крут» присвячений Дню пам’яті Героїв Крут.

   Адже однією з найтрагічніших сторінок нашої історії є бій під Крутами. Битва під Крутами – битва 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів від Києва: бій тривав між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми національно свідомими київськими студентами, що захищали підступи до Києва.

   Під час уроку-мужності учні переглянули відеохроніки історичної події, ознайомилися з інфографікою «Крути – Бій за майбутнє», яку підготовив Український інститут національної пам’яті. Ліцеїсти долучилися до відкритого обговорювання проблемного питання: «Що спільного між героями Крут та «кіборгами» Донецького аеропорту?». Після чого діти поділилися своїми думками про легендарну подію. Їх вразила подія, що учень 7-го классу Пипський перед розстрілом перший почав співати «Ще не вмерла Україна» і всі інші студенти підтримали спів.

   Такі заходи допомагають сформувати в ліцеїстів національну свідомість та громадянську позицію, розкривати невідомі сторінки історії нашого народу та зрозуміти роль особистості в історії; надають можливість відчути себе відповідальним за долю своєї країни.

   Так як Герої Крут стали на захист України у нерівному бою з ворогом, станемо і ми на мирну битву за Україну. Бо бути самостійній Україні чи ні – вирішувати нам, молодим. Отож, будьте гідними ваших славних ровесників.

Пальчевська І.В., класний керівник 10-ФМ

Коментарі та розміщення зворотних посилань в даний час закриті.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top