Ліцеїсти – переможці конкурсу наукових робіт

1 листопада в Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася урочиста церемонія підбиття підсумків і нагородження переможців конкурсу наукових робіт серед учнівської та студентської молоді. Конкурс ініційовано та проведено Рівненським обласним центром організації оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді Рівненської обласної ради; в ньому взяли участь учні старших класів шкіл і студенти вищих навчальних закладів Рівного, які виявили хист до наукової дослідницької роботи. Для оцінювання поданих робіт була створена конкурсна комісія у складі вчених-фахівців НУВГП і РДГУ.

На конкурс було подано роботи переважно гуманітарного та суспільнознавчого спрямування, тематика яких охоплювала актуальні історичні, етнографічні, політологічні та літературознавчі проблеми сучасного наукового знання. Кращі роботи юних науковців увійшли до збірника статей, який також було презентовано у стінах книгозбірні.

Зі словами привітання до учасників і переможців творчого змагання звернувся провідний спеціаліст Центру Володимир Русанов. Він, зокрема, зазначив, що головною ідеєю конкурсу було заохотити рівненську молодь до пошукової аналітичної роботи, виявити нові таланти, посприяти молодим дослідникам зробити перші кроки у царині наукових студій. Голова конкурсної комісії, доцент кафедри українознавства НУВГП Олександр Крупка наголосив, що важливим надбанням авторів, які представили свій доробок, виявилася чудова здатність до самостійного мислення, до критичного відбору джерел, до логічного формулювання та системного викладу власних думок.  

У короткому слові переможці конкурсу поділилися своїми міркуваннями про вибрану дослідницьку тематику, про особливості наукової методики та отримані результати досліджень. Переможцями конкурсу стали учні Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар»: учень 11 класу Пюро Олександр, який підготував роботу на тему «Державотворчий процес у Східній Європі у XIV – XVІ ст.: дві Русі», учениця 11 класу Герасимчук Анастасія – «Родини і хрестини в селі Симонів Гощанського району Рівненської області», учениця 10 класу Юрковець Юлія – «Весілля у духовній культурі українців» (керівник – учитель історії Віктор Волков). На пам’ять про перший у житті творчий конкурс учасники святочного зібрання отримали іменні сертифікати та авторські примірники наукового збірника.

Вчитель історії, методист кафедри суспільних дисциплін ПМЛ «Елітар»
Волков В.В.

к.і.н. доцент кафедри українознавства НУВГП 
Крупка О.В.Більше фото у Web-альбомі

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top