ЛУНАЙ, ВЕЛИЧНЕ НАШЕ СЛОВО!

   9 листопада українці відзначають свято – День української мови та писемності. До речі, традиція заходів, що популяризують національні мови, виникла в Європі. У Франції пишуть диктант, який пропонує суспільне радіо. У Німеччині проводять акцію «Франкфурт пише». У Нідерландах диктант транслює перший канал національного радіо, так само, як і в Китаї, Естонії, Литві, Іспанії, Лівані.

   Ліцей «Елітар» щороку проводить заходи з метою пошанування рідної мови. Це традиція. І учні, й педагоги та інші працівники закладу освіти взяли участь у наймасштабнішому українському флешмобі – написали Радіодиктант національної єдності. Усі переконані, що це не просто перевірка знань, а свято. Свято єднання українців незалежно від віку, професії чи місця проживання.

   Готуючись до відзначення цієї важливої дати, наші ліцеїсти взяли активну участь у загальноміському онлайн-конкурсі «Молодь захищає рідну мову». Власні поезії на конкурс представив учень 11-БХ класу Данилюк Андрій «Слово» та учениця 9-ФМ класу Яковишина Лілія «Немає кращої за неї…»

   Одинадцятикласниця Ковальчук Карина створила електронний постер «На варті слова!», а десятикласниця Сокирко Олександра взяла участь у номінації «Літературна відеопоезія», художньо прочитавши текст під назвою «У слові – доля України», скомпонований за творами Г.Чубая та Л.Костенко. Ліцеїсти також підготували колажі «Мова – серце нації», «Знати мову – престижно». В 11-ФМ класі було організовано і проведено поетичний коктейль «Звучи, наша мово, над світом крилато!», а в 11-БХ – мовленнєвий змаг «Слова, що нас збагачують». Активну участь узяли учні й у флешмобі «Мови голос чарівний», що проводився в ліцеї.

   Ми не можемо уявити України без нашої рідної мови.

Мово рідна! Мово невмируща!

Нездоланна в просторі віків!

Ти потрібна нам, як хліб насущний,

Як дарунок вічний прабатьків.

                                                                                                            Галина Бандюк, учитель української мови та літератури

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top