НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «УПРОВАДЖЕННЯ СТЕМ-ОСВІТИ ЯК ЕФЕКТИВНОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ РОЗВИТКУ НАУКОВО-ОРІЄНТОВАНОЇ ОСВІТИ ТЕХНОЛОГІЧНО КОМПЕТЕНТНОЇ ОБДАРОВАНОЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»

STEM (Science, Technology, Engineering, Math) це концепція, навчальна система, яка використовується розвиненими країнами в ланці середньої освіти з метою напрацювання в дітей та молоді навичок, характерних для XXI століття. Ця концепція виникла на запит бізнесу (у першу чергу великих корпорацій), що потребує професіоналів нового гатунку. Вона передбачає поєднання різних наук, технологій, інженерної творчості та математичного мислення.

Сьогодні учням необхідно вивчення математики й інших точних наук для того, аби оволодіти здатністю критично оцінювати прогрес та інновації. Найоптимальнішим спосіб навчання, коли учні використовують наукові знання для вирішення реальних проблем реального світу та при цьому застосовують інженерний підхід, власноруч створюють різноманітні проекти. 

4.02.2019 року серед вчителів ліцею проводився науково-практичний семінар «Упровадження СТЕМ-освіти як ефективного інструментарію розвитку науково-орієнтованої освіти технологічно компетентної обдарованої учнівської молоді». Основною метою семінару було визначено: розвиток творчого мислення, навичок використання інженерного підходу до розв’язання реальних завдань, розуміння важливості дизайну, усвідомлення ролі технологій у їхньому вирішенні.

 Директор Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар» Желюк Олег Миколайович, кандидат педагогічних наук, Заслужений вчитель України, вчитель-методист представив концепцію розвитку СТЕМ-освіти у сучасному навчальному закладі, познайомив з роботою та науковими пошуками Центру ядерних досліджень на великому адронному колайдері CERN. Практичну сторону впровадження СТЕМ –освіти поділився колишній випускник закладу, аспірант університету міста Гронінгена (Голандія) Желюк Олександр Олегович.

Напрацюванням щодо використання цифрового вимірювального комплексу LabQuest 2 на уроках природничо-математичного циклу виступив заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель-методист Данилюк Роман Едуардович. Завершив практичну частину семінару своїм виступом на тему «Впровадження ТРВЗ в СТЕМ-освіту» методист кафедри природничих дисциплін, вчитель фізики Шарабура Анатолій Остапович, який представив разом з учнями готові навчальні проекти з фізики: «Котушка Тесла» (учень 11-ФМ класу Торуля Андрій) та «Саморобний 3-D принтер» (учень 9-ФМ класу Ярощук Михайло).

 Отже, STEM — це освіта допоможе сучасним дітям в майбутньому стати новаторами, творчими особистостями, цілеспрямованими у житті.

Данилюк Р.Е., заступник директора з навчально-виховної роботи,
вчитель фізики та хімії ПМЛ «Елітар»

Більше фото у Web-альбомі
Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top