Не дамо згасити свічу пам’яті

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де смертним шрифтом викарбовано слова про голод.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія  1932-1933 років усе одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Адже й нині живе у пам’яті народу прокляття тим, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні, ще й досі болить душа, що звідала горя до краю.

Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932–1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили або колективні. Воістину говорять колективний голод, колективний холод, біль і страждання, колективна смерть, вони й понині кровоточать у серцях тих, хто пережив страшні роки, а тепер дістав таку можливість розповідати, свідчити, переконувати.

З метою гідного вшанування жертв Голодомору та донесення до широкої аудиторії, передусім учнівської молоді, об’єктивної інформації про трагічні події української історії, у Рівненському природничому – математичному ліцеї «Елітар» була організована тематична виставка «День скорботи і пам’яті Голодомору в Україні» та акція «Незабудка пам’яті – як згадка про Голодомор». Члени учнівського самоврядування підготували виступ «Пам’ятати – щоб не повторити». Також учні переглянули документальний фільм «Голодний дух», присвячений голодомору 1932 – 1933 років, відеоспогади очевидців голодомору: «Люди Правди. Щоб світ знав!», перфоманс «Ті, що блукають» та відеоролики до 85-тих роковин Голодомору: «Де би ти не був…» і «Ти приніс мені яблуко…». Після перегляду вони ділилися своїми враженнями, по класах проведено виховні години, на яких класні керівники закликали зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії держави для майбутніх поколінь та запалили свічку пам’яті. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Такі заходи допомагають сформувати в ліцеїстів ціннісне ставлення до суспільства та держави, розкривати невідомі сторінки історії нашого народу та зрозуміти роль особистості в історії; надають можливість відчути себе відповідальним за долю своєї країни.

У суботу 24 листопада учнівська молодь та батьківська громада доєднається до молебню, який відбудеться на території Свято-Покровського кафедрального собору.

 Вчитель зарубіжної літератури, класний керівник 8 ФМ класу ПМЛ «Елітар»
Пальчевська І.В.


Більше фото у Web-альбомі

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top