Особливості харчування підлітків

Харчування відіграє важливу роль в правильному перебігу фізіологічних процесів в організмі підлітків. Від правильного харчування залежить нормальне функціонування органів і систем організму, опірність його різним хвороботворним факторам.

З їжею підліток має отримувати всі ті речовини, які входять до складу його органів і тканин. Це білки, жири, вуглеводи, мінерали, солі, вітаміни, вода.

 01  березня 2018 року у рамка Відкритого університету “Здоров’я» відбулася зустріч учнів 8 класу біолого-хімічного профілю  з лікарем-дієтологом Рівненської обласної лікарні.

У першу чергу потрібно сказати, що харчування дорослої людини дуже відрізняється від харчування підлітків. Тому що, якщо дорослому в день потрібно вживати від 1200 до 1800 калорій, то підлітку потрібно набагато більше за рахунок швидкого зростання і розвитку. Також дуже важливо звертати увагу не тільки на те, що їсть  дитина, але й також на те, які вітаміни і мікроелементи вона отримує у свій раціон. Тут можуть допомогти різні вітамінні комплекси, але при купівлі будь-яких вітамінів потрібно радитися з лікарем. Потрібно додавати в раціон дитини свіжі овочі і фрукти, що цілком допоможе замінити будь-які фармакологічні препарати.

Основні продукти, які рекомендується їсти підліткам. Їжа для підлітків нічим не відрізняється від переліку корисних продуктів, які лікарі рекомендують їсти дорослим. Їжу ми поділимо на три категорії – це білки, вуглеводи і жири.

Білкова їжа є дуже важливою для будь-якої людини, адже вона безпосередньо бере участь у зростанні м’язів. Тому її рекомендують і тим, хто просто хоче мати красиву фігуру, а також тим, хто зростає (в даному випадку мова йде про підлітків). Де більше білка? У яйцях, м’ясі курки, індички, яловичині, рибі та інших морських продуктах, а також в молочних продуктах (кефірі, молоці, сирі та сметані). Цей набір продуктів дуже великий і недорогий, тому бажано щодня їсти  по два продукти з цього списку.

Жири. Не варто боятися назви, адже жири дуже важливі для всіх життєвих процесів, які відбуваються всередині організму. Жири є рослинні і тваринні. Краще, звичайно ж, більше рослинних вживати в їжу, наприклад, оливкова олія, горіхи, але і не можна повністю відмовлятися від тваринних жирів, які містяться в салі, вершковому маслі або ж в сметані.

Вуглеводи забезпечують наш організм енергією на весь день. Краще їсти з ранку продукти, такі як крупи (вівсянка, гречка, перловка і т. д.), а також можна протягом дня овочі і фрукти.

 

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель фізики та хімії ПМЛ «Елітар»
Данилюк Р.Е.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top