Пам’ятаймо гіркий урок історії!

Гори, гори моя свіча,
за близьких, дорогих,
гори за тих,
хто вже пішов від нас.

Українська хата, на столі, застеленому рушником, ледве палахкотить свіча біля образу Божої Матері. По її обличчю котиться сльоза. Вона плаче через загибель мільйонів безвинно замордованих голодом людей. Комуністичний режим, антилюдяний та жорстокий, посягнув на святе – людське життя.

У пам’ять про загиблих українців 1932-1933 років учні Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар» 24 листопада 2017 року відвідали концерт-реквієм «Правда про п’ять колосків» у Рівненському органному залі камерної музики.

Ліцеїсти почули про страшні події того періоду, які визнав увесь світ. Трагедію такого маштабу важко осягнути і розумом, і серцем, проте реальні історичні факти неможливо заперечити. Винищення українського народу стало ключовою ідеєю кремлівської верхівки, аби лише утвердити свою владу, знищивши простих селян. Влада звернулась до найстрашнішого способу – голоду, способу, який перетворює людину на звіра, забирає в неї здоровий глузд і волю до життя.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про загиблих. Ліцеїсти винесли для себе важливий урок – недопустити голодомору у майбутньому.

Також учні долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», таким чином віддавши шану загиблим.

 

 

Учитель математики, класний керівник 8 БХ класу ПМЛ «Елітар»
Шостак О.О.

Учитель української мови та літератури, англійської мови, класний керівник 8 класу фізико-математичного профілю ПМЛ «Елітар»
Бондаренко О.І.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top