ПІДКОРЮЄМО НОВІ ВЕРШИНИ КАРПАТ

   Карпати – це саме те місце, куди хочеться повертатися знову і знову. Вони приваблюють і зачаровують, вони прекрасні і на весні, і в літку, і в золотаву осінь, і в засніжену зиму. Ними можна милуватися завжди. У Карпатських горах все ніби створено для відпочинку – вражаючий пейзаж, рельєф і клімат. А різноманітні погодні умови не впливають на відпочинок, адже за будь якої погоди є можливість відкрити щось нове – чи то помандрувати з рюкзаком у гори, чи відвідати полонину перців, скуштувати карпатські страви, відпочити у цілющих чанах, або ж просто подихати гірським повітрям.

   Учні 9 фізико-математичного класу ліцею «Елітар» у цьому році двічі побували у Карпатах – на весні та восени. На весні, у першу свою мандрівку, подолали складний маршрут і піднялися на гору Хом’як, де на вершині ще лежав сніг, поковзалися в ньому. Світлини, зроблені ліцеїстами, передають незабутні емоції від захоплюючих подих краєвидів. Підкорення другої гори – Кози, відбулося 15 жовтня.  Кізі́йський Ґо́рґан (інші назви – Козій Ґорґан, Кози Гора) – гора в Українських Карпатах, у масиві Ґорґани. Розташована в межах Івано-Франківської області. Висота 1617 м. Лежить у північній частині хребта Довбушанка. Підніжжя і схили гори вкриті лісами, вершина незаліснена. Північно-західний схил дуже крутий; є кам’янисті осипища, місцями – криволісся з сосни гірської. На південний захід розташована сусідня вершина – Полєнський висотою  1693 м.

   Процес сходження на гору зайняв близько двох годин. Учні подолали 6 довгих кілометрів підйому і спуску гірського шляху. А з найвищої точки гори відкрилися золотаво-зелені схили підніжжя Петроса, Говерли та Свидовецький хребет і  засніжені їх вершини. І щоразу відкривали для себе нові мальовничі куточки Українських гір та цікавих історичних місць.

   Місцем для проживання вкотре обрали відпочинковий комплекс Гуцуляна у селищі Яблуниця. От кому-кому, а Яблуниці точно пощастило із розташуванням: це високогірне селище з’єднує два найбільших туристичних центри відпочинку у Карпатах – Яремче та Буковель. До Яремче з Яблуниці  30 км, до Буковелі навіть ближче, всього 13 км. До того ж, і в самій Яблуниці є гірськолижні траси. Високий потік туристів взимку сприяє розвитку інфраструктури як Яблуницького гірськолижного курорту, так і села загалом. Яблуницею проходить одна з найважливіших транспортних артерій Карпат –  траса Львів-Рахів, а видовищний Яблуницький перевал розділяє Закарпатську область з Івано-Франківською. Тут чи не найкращі видові площадки, з яких можна побачити Петрос, Говерлу та Свидовецький хребет, при цьому не відходячи далеко від траси.

   Поїздка до туристичного центру Буковель запам’яталася підйомом на оглядовий майданчик, з якого милувалися красотою гір, лижних трас та спостерігали за видовищними спускам на тролеї. Тролей – це швидкісний спуск на ролику по крутонахиленому тросу. Політ на тролеї “Буковель”– це справжня повітряна пригода! За 100 секунд ви зможете пролетіти від вершини гори Буковель до самісінького центру курорту – на дах паркінгу №2. Довжина тролею “Буковель” становить 1130 метрів з перепадом висоти більш ніж 190 м! Атракціон має 3 лінії, належить до 10-ки найдовших в Європі і є найдовшим в Україні! Крім того для учасників є можливість зняти на відео свій політ за допомогою екшн-камери “Go pro” та отримати чудові фото на згадку. А ще усім охочим до екстремальних розваг Буковель пропонує ролледром, буковельські гірки, екстремальний атракціон, гірський картинг, тюбінг, велосипедну подорож  над озером Молодість та багато інших розваг. Для спокійного відпочинку створений етнопарк Гуцул Ленд. Після розваг у Буковолі оздоровлення та релаксу учасники подорожі у садибі Гуцуляна  грілися в цілющих чанах та пили духм’яний чай з карпатським медом.

   Незабутні враження в усіх залишилися від музею Писанки у місті Коломиї. Унікальна конструкція музею та колекція експонатів,  більше 12 тисяч екземплярів писанок різних за стилем оформлення та матеріалом виготовлення, цікаві пано і картини представлені на огляд відвідувачів.

   На зворотному шляху до Рівного туристи відвідали місто Івано-Франківськ. Екскурсія розпочалася біля драматичного театру ім.Франка, через пішохідну вулицю до відомої у місті площі з ратушею. Усі охочі помилуватися містом з висоти вежі піднялися на оглядовий майданчик та зробили фотознімки.

   Туристи повернулися додому з незабутніми враженнями та емоціями.

Надія Желюк, класний керівник 9 фм класу

Фото

Коментарі та розміщення зворотних посилань в даний час закриті.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top