“Північ АТО”

13 жовтня в міському будинку культури «Текстильник» проходив показ документального фільму до Дня захисника України “Північ АТО”. На заході були присутні учні та студенти багатьох навчальних закладів Рівного, зокрема і учні 9 класу біолого-хімічного профілю Рівненського природничо-математичного ліцею “Елітар”. Для участі у заході також були запрошені безпосередні учасники АТО. В заповненому залі панувала атмосфера гордості та гідності за свою країну, коли дивились на справжніх героїв які пройшли цей нелегкий шлях в зоні АТО.

Відкриття свята розпочалося з вшанування пам’яті загиблих в зоні АТО хвилиною мовчання та виконання Гімну України, після чого був доволі цікавий танець від студенток НУВГП, котрий ніби розкривав душу України. Потім організатори свята надали можливість поспілкуватись через Skype із режисером фільму, журналістом Громадського радіо, який працює у зоні проведення АТО з осені 2014 року, Дмитром Пальченком, та почути з перших вуст якою ж була мета створення даного фільму.

Фільм «Північ АТО» змальовує події, людей та міст північного регіону зони проведення антитерористичної операції. У фільмі демонструються передові позиції українських військ, записані думки солдат та офіцерів, які несуть службу у зоні АТО. Глядач має можливість побачити у фільмі побут вояків, умови життя та почути їхню точку зору на перебіг антитерористичної операції на Сході України. У фокус режисера потрапило місцеве населення, яке залишилось без житла після руйнувань їхніх домівок. Завдання цієї стрічки донести глядачу те, що насправді відбувається на Сході нашої держави, привернути увагу людей світу до подій на Донеччині та Луганщині. У сюжеті фільму відсутні сцени насильства, жорстокості та ненормативна лексика. Це просто розповідь щирих людей які розповідають правду, розповідають про так зване «перемир’я».

«– Тут немає ні насильства, ні закликів до вбивства. Зняті тільки ті історичні епізоди, які до мене ніхто не знімав. Це живі люди, сучасна історія України. Я зняв певний історичний момент АТО і північного регіону. Ви не знайдете закликів вбивати жителів Донбасу або наступати на Москву. Тут відбувається усвідомлення катастрофи, яка зараз відбувається на сході країни.»

Режисер фільму “Північ АТО” Дмитро Пальченко

Дуже вразив зовсім молодий хлопчина, який розповідав про те, як вони виходили через «мирний зелений коридор» з «Іловайського котла», через «Іловайский коридор смерті». «Ми мали штурмувати Іловайськ. …надійшла команда виходити в коридор, який нам запропонували як «мирний коридор». В якому загинуло багато людей … Дуже багато людей загинуло. В «коридорі», не в «котлі». «Котел» не такий страшний», він просто чудом вижив, там полягло дуже багато його побратимів, по ньому було видно з яким болем та жалем він згадував про ті події. Людина яка пройшла крізь це, яка була на межі життя та смерті поділилася тим болем з глядачами, які мали змогу усвідомити правдивість та щирість тих слів!

Після перегляду фільму кільком воїнам були вручені медалі та ордени, також організатори вручили усім присутнім воїнам АТО подарунки. Підтримали та подякували героям всі присутні, стоячи, гучними оплесками.

Завершив це чудове свято Національний Гімн України! Слава Україні! Героям Слава!


Інформаційний “Прес клуб” ПМЛ «Елітар»
Труш Катерина
Кирилюк Софія

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top