Пізнай себе: світ емоцій підлітка…

На таку тему у природничо-математичному ліцеї «Елітар» відбулася зустріч із Галябаром Василем Савовичем, спеціалістом Рівненського обласного центру психічного здоров’я населення. Зустріч пройшла у рамках університету «Здоров’я нації».

Сьогодні підвищення рівня емоційної компетентності дітей і підлітків стає дуже важливим завданням. Уміння впоратися зі своїми емоційними проблемами закладає фундамент, що допомагає нашим дітям стати відповідальними дорослими людьми, які спроможні досягати успіху в житті.

Дослідження власного емоційного стану – одна із основних тем, на якій акцентував увагу підлітків лікар–психоневролог. Для того щоб жити у суспільстві, необхідно вміти розпізнавати свої емоції. Це уміння дає можливість володіти ними і контролювати їх.  

Як усвідомлювати свої емоції? Як управляти своїми емоціями? Як усвідомлювати емоції інших? Як управляти емоціями інших людей? – учні з цікавістю слухали доступні та змістовні пояснення Василя Галябара.

Щоб розібратися зі своїми емоціями необхідно: навчитись говорити про свої почуття, уміти слухати свого співрозмовника, уміти встановлювати з іншими людьми щирі та товариські стосунки.

Тож, емоційна компетентність — це вміння усвідомлювати, що я зараз відчуваю, що відчуває мій співрозмовник, це здатність поглянути на ситуацію очима іншої людини, це вміння впоратися зі своїми емоціями, володіти ними і не занепадати духом. А це, в свою чергу, дозволяє встановити довірливі стосунки, досягти домовленості та розв’язувати всі питання цивілізовано.

Заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель фізики та хімії ПМЛ «Елітар»
Данилюк Р.Е.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top