Поїздка в урочище Гурби

4 червня 2019 року Рівненське управління освіти Рівненської міської ради для представників учнівського парламенту міста організувало цікаву та пізнавальну поїздку в урочище Гурби, яке розташоване в Здолбунівському районі, неподалік від села Мости. Урочище Гурби засноване 1977 року, а з 2011 року входить до складу Дермансько-Осторозького Національного Природного Парку.

Спираючись на історичні факти, відомо, що урочище Гурби приурочене вшанування пам’яті подій Гурбинської битви між вояками УПА і НКВСівцями. Площа урочища  – 196 гектарів, на якій зростають дубові насадження, рідкісні та лікарські рослини. Центральне місце в урочищі  займає стела,  на місці якої відбулася битва за свободу України. Поруч, на пагорбі, на повстанських могилах, розташований Свято-Воскресенський гурбинський чоловічий монастир. В урочищі Гурби є братська могила загиблих повстанців, де, за свідченнями істориків та розповідями екскурсовода, знаходилися давні поховання воїнів УПА, які загинули в бою з НКВСівцями. Недалеко від стели знаходиться скульптура – пам’ятник дітям війни, які постраждали внаслідок військових дій. На задньому дворі церкви збереглася підземна криївка де базувалися повстанці.

Для делегації учнів екскурсія відкрила ще одну цікаву сторінку з історії України у боротьбі воїнів УПА за незалежність і свободу Української Держави. Сьогодні такі пізнавальні поїздки особливо актуальні для учнівської молоді, оскільки сприяють формуванню національної пам’яті та патріотизму.

Денис Грабовський, учень 8 класу, член учнівського парламенту,

Надія Желюк, вчитель інформатики ліцею «Елітар»

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top