Разом з власної волі з 1919 року

   Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє своєї країни.

   З давніх-давен батько Дніпро поділяє Україну на Правобережну та Лівобережну, Західну та Східну Україну. Але між нами, українцями, немає жодної різниці, адже ми – сини і доньки неньки-України. Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. 22 січня 1919 року на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутності десятків тисяч киян лідери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу. Відбувся акт злуки, тобто об’єднання України. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року. Так, знаменним етапом піднесення духу свободи став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про проголошення Акту Злуки.

   З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості ліцеїстів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, 21 січня 2021 року в 10 фізико-математичному класі природничо-математичного ліцею «Елітар» проведено класну годину «Разом з власної волі з 1919 року» в режимі дистанційного навчання.

   Учні переглянули презентацію «День Соборності України» та відеохроніки історичних подій. Після чого ліцеїсти мали можливість обговорити та висловити власні думки.

   Сьогодні питання єдності, соборності, суверенітету України знову у зоні ризику, знову болюче для мільйонів українців, але наша віра і досі залишається непохитною.

   Виховуючи патріотів, ми піклуємося про майбутнє України. Відстоюючи ідеали демократії, ми вчимо наших дітей бути вільними. Все це допомагає нам сформувати цілісну особистість із чіткими поглядами, активною життєвою позицією, бажанням позитивно мислити і досягати своєї мети. Саме такі люди потрібні молодій державі, щоб розвиватися, відстоювати своє право на благополуччя та стабільність.

Пальчевська І.В., класний керівник 10 – ФМ

Коментарі та розміщення зворотних посилань в даний час закриті.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top