ЗНО

 

Розширена інформація щодо пошуку відомостей про зовнішнє незалежне
оцінювання, експертизу якості освіти та моніторинг якості освіти у 2019 році
на порталі «Освіта Рівненщини»


Програми підготовки до ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання

На сайті Міністерства освіти і науки України для громадського обговорення розміщено проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Відповідний документ було опубліковано 4 вересня 2018 року, а надати пропозиції і доповнення можна до 19 вересня 2018 року на пошту kernychna@mon.gov.ua.

Проект містить 10 основних змін та інновацій, які стануть ключовими під час вступу до вишів наступного року. Виглядатимуть вони наступним чином:

  1. Прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів. Подати можна буде також сертифікати ЗНО за 2017 рік, окрім оцінок з іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.
  2. Основна частина вступної кампанії за термінами має стати коротшою. На бакалавра реєстрація електронних кабінетів почнеться за 9 днів до початку подання заяв – 1 липня, а сам прийом заяв та документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. (Загальне скорочення – 3 дні порівняно з 2018-м). Можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.
  3. Щоб прибрати можливу корупційну складову під час творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх до основної сесії ЗНО, а саме: з 16 березня до 15 травня. Це усуне суттєвий ризик узалежнення вишами результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. Буде передбачена додаткова сесія творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але лише на контрактні місця. Заклади вищої освіти також повинні будуть попередньо узгоджувати графік проведення конкурсів з МОН. Таким чином буде прибрано дублювання днів проведення конкурсу за однією і тією ж спеціальністю в різних ЗВО.
  4. З наступного року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що захочуть працювати в селах. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу. Відповідна новація була передбачена рішенням Уряду та в перспективі дозволить покращити рівень кадрового забезпечення в освітній та медичній сферах у сільській місцевості.
  5. Планується розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Так, цього року вступникам потрібно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів (біології та хімії або математики), щоб взяти участь у відборі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». На 2019-й закладено 150 мінімальних балів з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».
  6. Фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після 11 класів на бакалавра пропонується залишити й на вступ 2019-го. Нагадуємо, що фіксованими були два конкурсні предмети, а третій вступник міг обрати з двох альтернативних варіантів. Наступного року ця схема теж діятиме, однак будуть змінені переліки предметів для певних спеціальностей. Наприклад, розширено застосування сертифікатів ЗНО з математики та фізики, щоб підвищити популярність вивчення цих предметів серед школярів.
  7. Перелік пільг буде розширений не тільки для учасників бойових дій АТО/ООС, а й на всіх вступників цієї категорії.
  8. Для вступу в магістратуру буде збільшено перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, планується додати спеціальності «Музеєзнавство, пам’яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування».
  9. Вперше цього року передбачається набір вступників на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО. Однак щоб захистити бюджетні місця на молодшого спеціаліста, за яким останній набір у системі вищої освіти буде саме 2019 року, вступ на молодшого бакалавра наступного року буде лише на небюджетні конкурсні пропозиції.
  10. Для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузі знань «Управління та адміністрування» треба буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А для вступу на базі молодшого спеціаліста на бакалавра чи магістра медичного спрямування обов’язковим буде сертифікат про складання Ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок М».

Нагадаємо, що іспитом «Крок М» оцінюється загальне вміння використовувати знання, а також розуміння основних найважливіших професійно-орієнтованих дисциплін.

Одночасно для громадського обговорення розміщено Порядок подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України у 2019 році. Надіслати пропозиції також можна до 19 вересня на пошту kernychna@mon.gov.ua.

Раніше «Всеосвіта» писала про те, що в університетах будуть створювати підприємницькі клуби.       

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Top