Шкідливі звички

«Сигарета – це отруйна паличка, з
вогником на одному боці, та
самогубцем на другому»
Бернард Шоу

  29 січня 2021 року в 9 класі фізико-математичного профілю ПМЛ «Елітар» було проведено ток-шоу «Нехай говорять», присвячене боротьбі з шкідливими звичками. Питання про шкідливість паління розглядали з різних сторін. Перша група ліцеїстів виступила як науковці та розглянула шкідливий вплив паління на організм. Інша група виступила про шкідливість паління як психологи, а третя – як «звичайні курці».

  Паління є найпоширенішою шкідливою для організму людини звичкою.  Мільйони людей на планеті палять цигарки, хоча знають, що паління спричиняє багато захворювань, скорочує життя, призводить до передчасної смерті.

  Паління вражає не лиш курців. Учені стверджують, що кожна людина страждає від пасивного паління. Чому ж людина палить? Результати досліджень свідчать про те, що багато курців набули цієї звички у підлітковому віці. Юнаки в середньому уперше пробують курити частіше за все в 11 років, а дівчата — в 14—15 років. Згідно з результатами дослідження, палять 40% 8-класників та 50% 10-класників. Тиск збоку товаришів і бажання бути схожим на дорослих спонукає багатьох підлітків до паління. Цю згубну звичку важко перебороти, оскільки тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє наркотичну залежність у людини, що палить.

  Нікотин – одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунку.

  Давно вже став звичним плакат — “Крапля нікотину вбиває коня!”

  Ми часто не задумуємося над змістом цих слів. Але ж таки справді вбиває! Велика гарна тварина падає від краплини страшної отрути. Дуже чутливі до нікотину птахи, ссавці а також риби і земноводні. Наприклад, якщо змочити кінчик скляної палички нікотином і доторкнутися нею до дзьоба горобця, то він загине. Також краплина нікотину призводить до загибелі всіх риб в акваріумі.

  Смертельна доза нікотину для людини — 50-70 мг (1 мг на кілограм маси тіла). Відомо, що кількість нікотину, який надходить із тютюнового диму в організм, становить приблизно 1/25 вмісту його в тютюні. Важливе значення має те, як часто роблять затяжки під час куріння. Людина дістає смертельну дозу нікотину, викурюючи 20-25 сигарет на день. Шкідлива дія тютюну не обмежується нікотином. До складу тютюнового диму близько 30 отруйних речовин: аміак, синильна кислота, чадний газ, сполуки свинцю, радіоактивний полоній та ін. 

Класний керівник 9 ФМ: Турченюк І.В.

Коментарі та розміщення зворотних посилань в даний час закриті.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top