Учениця 10ФМ класу – призерка освітнього модулю благодійного проєкту STEM IS FEM

   11 та 12 вересня у м. Запоріжжя у рамках благодійного проєкту STEM is FEM відбувся дванадцятий освітній модуль, який цього разу був присвячений темі “Металургія”.

   Метою даних освітніх модулів є мотивувати щонайбільше старшокласниць обрати для себе STEM-професію. У рамках проєкту STEM is FEM кожні два місяці оголошується нова тема і проходить конкурс, за результатами якого обирають 30 учасниць. Учасницями даного модулю «Металургія» стали 33 школярки зі всієї України, які успішно пройшли вступний тест та приїхали до Запоріжжя. Це перший виїзний модуль, усі попередні відбувались у м. Київ.

   Зазвичай, на участь у конкурсі надходить біля 100 заявок з усієї України від дівчат 13 – 18 років. Кожний освітній модуль триває два дні і складається з кількох частин. Одна частина – це виступи мотиваційних спікерів, жінок, які досягли визнання у кар’єрній сфері. В другій, освітній частині, дівчатам надається інформація про дану галузь у вигляді лекцій та майстер-класів. Також обов’язково є спілкування з жінками, які працюють у певній галузі. Дане спілкування допомагає дівчатам уявити себе на місці даної фахівчині, зрозуміти як працюють у даній сфері і вирішити чи хотіли б вони в ній працювати. Під час модулів проводяться екскурсії у компанії, які працюють у конкретній галузі, аби дівчата могли “зсередини” її побачити. І кожен освітній модуль завершується власною презентацією своєї унікальної ідеї – конкурсного завдання, яке  дівчата презентують одна одній, виходячи на сцену. На представлення свого проєкту їм надається час – 3 хвилини.

   Конкурсне завдання освітнього модулю “Металургія” звучало так: “Уявіть, що вам потрібно запропонувати світу новий вид металевого сплаву. Які будуть в нього якісні характеристики, на які потреби він буде розрахований та який сегмент буде користувачем цього продукту”. Дівчат попередили, що журі при оцінюванні буде враховувати креативність, реалістичність та здатність розуміти потреби користувачів металевих виробів.

   За результатами захисту своїх ідей друге призове місце здобула Лілія Яковишина,учениця 10ФМ класу ПМЛ “Елітар”. Друге місце вона розділила з іншою школяркою з Дніпра. У подарунок Ліля отримала подарунковий сертифікат на купівлю книжок на 5000 гривень. А гран-прі модуля виборола 14-річна школярка Іріоглу Анна із Запоріжжя, яка отримала Apple MacBook Air.

   Два дні освітнього модулю “Металургія” усім учасницям запам’ятались цікавими лекціями та екскурсією на “Запоріжсталь”, де дівчата могли побачити як виготовляється сталь. Більш детально із яскравими моментами модуля можна ознайомитись і переглянути фото на сторінках STEM is FEM у соціальних мережах:

Фейсбук:https://www.facebook.com/STEMisFEM/photos/pcb.601625187878184/601612547879448

Інстаграм: https://www.instagram.com/stem_is_fem/

   Освітній модуль “Металургія” проводився у партнерстві з громадською організацією “Запоріжжя. Платформа спільних дій” за підтримки міжнародної гірничо-металургійної компанії “Метінвест“.

 

   «Участь у проєкті STEM is FEM – це нагода для дівчат поринути в світ науки, інжинірингу й сучасних технологій, обрати цікаву та перспективну професію, позбутися страхів і зламати стереотип, що STEM – виключно для чоловіків»

(зі сторінки проєкту STEM is FEM)

   Детальніше ознайомитись з проєктом та зареєструватись для участі у конкурсах можна за посиланням: https://stemisfem.org/

Коментарі та розміщення зворотних посилань в даний час закриті.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top