Україна – держава європейська

Україно! Ти для мене диво!
 І нехай пливе за роком рік, буду, мамо,
 горда і вродлива – з тебе чудуватися повік.
В. Симоненко

Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

Щороку 1 вересня, вулиці українських міст наповняться білими бантами, різноколірними букетами і загальним радісним відчуттям того, що попереду нова сторінка життя — цікава, барвиста і повна нових знань. Цього року 1 вересня для України є особливим днем, тому що в повному обсязі вступила в дію Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Європейський Союз – це об’єднання  демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та розвитку. Віктор Гюго більше ніж півтора сторіччя тому передбачив, що “…усі нації нашого континенту об’єднаються у вищу спільноту і утворять європейське братерство, не втрачаючи при цьому своїх переваг та славної неповторності…” Ці слова стали пророчими.

Україна… В одному цьому слові й для нас, і навіть для чужинців бринить музика смутку і жалю. Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю. Шлях України позначений високими степовими руїнами та прекрасними піснями. Україна – держава європейська, саме під такими гаслами цьогоріч розпочиналося навчання в навчальних закладах України.

У Рівненському природничо-математичному ліцеї “Елітар” перший урок був присвячений саме європейським цінностям, таким як демократія,  верховенство права, рівні умови для всіх,  побудова суспільства турботи й справедливості,  повага до себе й інших, повага до етнічних і культурних особливостей та мир. Європейські цінності – це загальнолюдські принципи і норми життєдіяльності людини, суспільства й держави. Важливо, що в європейському житті існує повага й прагнення до повного дотримання цих цінностей.

Учні 10-х класів з класними керівниками Турченюк Інною Вікторівною та Середюком Юрієм Ростиславовичем відвідали рівненський обласний краєзнавчий музей, де оглянули макет Берестецької битви 1651р. Козацьку добу репрезентувала західноєвропейська і козацька зброя, атрибути гетьманської влади, ужиткові речі козаків, селян, мешканців міст  XVII століття, знайдені під час розкопок на місці битви під Берестечком в червні – липні 1651 р. Екскурсовод розповіла про хід та наслідки найбільшої на той час битви в Європі, яка кардинально змінила історію нашого краю.

«Я – громадянин України – європейської держави» – ми віримо, що прийде той час, коли ми з гордістю будемо це говорити. Кожен чесний і свідомий громадянин України має сьогодні зрозуміти, що доля України у його руках. Глибоко переконани, що всі сини і дочки нашої Батьківщини своїми успіхами в навчанні і праці будуть примножувати велич і славу України, воістину європейської держави.

Ви юний цвіт нової України,
У ваші очі дивиться народ,
Верстати шлях вам суджено єдиний:
Під кольорами сонця й небосині –
Сягнуть в житті небачених висот.
Ви – українці вдачею і словом:
Вам до лиця і щирість, і любов.
Усім співала ненька колискову
І купіль готувала любисткову,
Щоб добро творцем кожен в світ ішов.
Не довелось вам падать на коліна
Під знависнілих яничарів крик.
Сьогодні час великого прозріння:
Шукайте в праці й злагоді спасіння –
І вас Господь благословить на вік.


Більше фото у Web-альбомі

Вчитель інформатики, класний керівник 10 БХ класу ПМЛ «Елітар»
Середюк Ю.Р.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top