Українці серед інших європейських націй!

Саме так звучала тема першого уроку, проведеного у 9 класі фізико-математичного профілю. Тема, яка вже самою назвою пропагує гідність і честь кожного українця серед європейської спільноти. Тема, яка змусила кожного дев’ятикласника замислитися над власною роллю у розвитку українського суспільства серед інших цивілізованих держав. Тема, яка, зрештою, підтвердила бажання кожного українця, навіть маленького, повноцінно жити у власній країні і підтримувати дружні стосунки з іншими цивілізованими державами. 

Відрадно, що ліцеїсти активно долучилися до обговорення теми, пропонували власні ідеї, дискутували один з одним. Саме це свідчить про небайдужість юного покоління і бажання працювати над собою.

Метою заходу було поглибити знання про європейські цінності та символи; сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість Європейського об’єднання, приналежність України до європейської сім’ї народів, акцентувати увагу на необхідності розширення знань про Україну як члена Євросоюзу, сприяти формуванню нового європейського світогляду учнів, розвивати навички творчого мислення шляхом їхнього включення в полеміку, формувати моральні пріоритети, які визначають людину найвищою цінністю.

Цікавою для учнів стала інтерактивна гра «Думка до думки», під час якої вони записали свободи, які хотіли б мати, будучи членом сім’ї європейських народів. Тільки висловлюючи свої думки, можна заявляти про себе, доводити своє право на власні міркування.

У скорботі та повазі учні схилили голови на вшанування бійців, полеглих на сході України. Один з учнів запалив свічу памяті…


Останнім і, мабуть, найемоційнішим етапом стала вікторина «ЗаквітчаймоУкраїну». На пелюстках квіток ліцеїсти писали, що зможуть зробити для Батьківщини в дорослому житті.

Ми всі хочемо бачити нашу Батьківщину сильною, багатою, славетною та квітучою. Нехай наша любов зміцнить її. Нехай квітки, символічно посаджені вами, і ваші досягнення та справи возвеличать її і зроблять по-справжньому європейською державою. 

І щиро переконані, що саме з таким патріотичним поколінням наша Україна завжди цвістиме серед інших держав.

Учитель української мови та літератури, класний керівник 9 ФМ класу ПМЛ «Елітар»
Бондаренко О.І.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top