Урок здоров’я про шкідливі звички

19.11.2018 року вчителем біології, Заболотною Віталією Володимирівною   разом  із   Копель Валентиною Петрівною – лікар-санолог обласного центру громадського здоров’я , Конарчук Галиною Михайлівною – бібліотекар РОУНБ, керівник університету «Здоров’я нації» був проведений урок – здоров’я про шкідливі звички.

Ми народились, щоб жити і рости
Щоб будувати життя нове собі
Для цього ми не палимо й не п’єм
І все найкраще ми собі берем
Тож треба взять собі до тями:
Здоров’я і радість – це добро!
Усе залежить лиш од нас із вами
Здорові ми – здоровий весь народ!

Список шкідливих звичок є великим, але спочатку слід визначитись, що розуміють під ними. Закономірність дій, які повторюють протягом довгого часу, вважають звичкою. Що стосується шкідливості, то про неї кажуть, коли дія несе в собі потенційну загрозу для здоров’я, психологічного стану, навколишнього середовища.. Якщо не знаєте, які є шкідливі звички, то ми вказуємо на найпоширеніші з них:

  • куріння;
  • вживання алкоголю;
  • любов до шкідливої їжі;
  • ігроманія;
  • лихослів’я;

А   також: зволікання, надмірні витрати коштів, надмірне обкусування нігтів та надмірне витрачання часу на телевізор чи комп’ютер та інші гаджети.

Як позбутися шкідливих звичок?

Є кілька порад, які можна використовувати для боротьби з цими шкідливими звичками.

  1. Знайдіть мотивацію. Це основний етап для боротьби з шкідливою звичкою. Наприклад, якщо вся справа в переїданні і вживання шкідливої їжі, то мотивом для розбудови свого раціону стане одяг, який ви не могли собі дозволити з-за зайвої ваги.
  2. Простіть себе. Відмова від шкідливих звичок неможлива, якщо людина не буде брати свої мінуси. Краще всього скласти докладний список, щоб знати ворога в обличчя.
  3. Заохочення. Шкідливі звички – серйозний суперник, у боротьбі з яким без стимулювання не обійтися. Можна раз на два тижні робити собі різні приємності – наприклад, зменшивши кількість цигарок вдвічі, можна сходити в хороший ресторан.
  4. Контролюйте себе. Уникайте ситуацій, які можуть наштовхнути на шкідливу звичку – наприклад, якщо проблеми з алкоголем, то уникайте вечірок, походів в бари і так далі.
  5. Допомога. Не соромтеся в складних ситуаціях звертатися за допомогою – це можуть бути друзі, родичі або спеціальні центри.

Заболотна В.В.,
вчитель біології, класний керівник 10 ФМ класу ПМЛ «Елітар»

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top