“Вірю. Чекаю. Молюся”

“Вірю. Чекаю. Молюся” – саме під такою назвою презентували документальну кінострічку про полонених та зниклих безвісти українських бійців рівнянам. Прем’єрний показ, який відбувся 30 листопада у Кінопалаці «Україна», відвідали учні та вчителі ліцею «Елітар».

“Вірю. Чекаю. Молюся” – це фільм про героїв, про захисників України, про патріотів, про тих, хто вистояв і безвісті зник, про тих, хто тримає небо над нами – саме так охарактеризувала відеострічку режисер проекту Катерина Стрельченко.  Вона розповіла, що для їхньої студії “12-й кадр” це вже п’ята стрічка про війну на сході України. Тут є документальні кадри пошуків зниклих, свідчення їх родин, коментарі психологів та судмедекспертів. Над фільмом працювали п’ять місяців. Зараз вирушили в тур Україною з некомерційними показами. Вхід був вільний і в Рівному.

Стрічка розповідає одразу декілька історій – як колишніх полонених, так і рідних тих бійців, які на п’ятому році війни досі не знають, яка доля спіткала їхнього батька, сина або брата. Про умови перебування в полоні російських окупантів розповіли чоловіки і жінки. Одних щодня катували та тримали на ланцюгу, а над іншими здійснювали акти психологічного насилля.

Своїми історіями поділилися і рідні тих, кого наразі вважають зниклим безвісти. Ці люди вже більше чотирьох років чекають хоча б якоїсь звістки від зниклих бійців. Це очікування і невизначеність психологи називають найгіршим, що може статися з людиною.

Також у фільмі “Вірю. Чекаю. Молюся” показали унікальні кадри роботи пошукової групи “Пошук Дніпро”, які у вересні 2014 року одні з перших вирушили на поле битви біля Іловайська та під супроводом канонади та бойовиків вивозили тіла загиблих або розстріляних росіянами українських воїнів.

Як зазначив один з героїв фільму, колосальна робота проводиться не тільки задля пошуку вбитих, а і заради збирання доказів для майбутнього міжнародного трибуналу над окупантами, адже велика кількість тіл українських бійців були з ознаками катування та цинічної страти.

Голова учнівського самоврядування ПМЛ «Елітар»
Криштоф Артем

“Інформаційна комісія” учнівського самоврядування ПМЛ  “Елітар”

Вчитель інформатики, класний керівник 11 БХ класу ПМЛ «Елітар»
Середюк Ю.Р.


Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top