“Визвольна боротьба триває…”

Українській повстанській армії, збройному крилу Організації українських націоналістів, цьогоріч виповнюється 75 років. Вояки, які до неї належали, боролись одразу проти двох тоталітарних держав – нацистської Німеччини та Радянського Союзу. І хоч на меті вони мали відновлення української державності, проте вважались у часи СРСР «ворогами народу» через опір поневоленню. І досі роль УПА у різних частинах України оцінюють по-різному. Все ж зараз вже кожен другий українець висловлюється за те, щоби визнати ОУН та УПА учасниками боротьби за державну незалежність України.

З нагоди 75 річниці, та вшанування пам’яті діячів ОУН та УПА 13 жовтня учні 10 біолого-хімічного, та 11-х класів Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар», разом з вчителями Середюком Ю.Р. та Волковим В.В. відправилися в пішу екскурсію містом.
Відвідали пам’ятники Дмитру Клячківському, більш відомому як «Клим Савур» – полковнику УПА, Командиру УПА-Північ, та Нілу Хасевичу – українському художнику, активному громадському і політичному діячу, члену ОУН і УГВР.

«Я не можу битися зброєю, але б’юся різцем і долотом. Я, каліка, б’юся в той час, коли багато сильних і здорових людей в світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива… Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б’ються», — написав художник Ніл Хасевич за рік до своєї загибелі. Дуже шкода, але й на сьогодні ці слова є досить актуальними для України.

 

Вчитель інформатики, класний керівник 10 БХ класу ПМЛ «Елітар»
Середюк Ю.Р.

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top