Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!

Шлях звільнення кожної нації від поневолення
густо кропиться кров’ю ворожою і своєю.

Симон Петлюра

  Україна  –  це територія гідності та свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції  – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для держави, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

  Чим була Революція гідності для України? У першу чергу випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Сотні тисяч українців об’єднало прагнення правди. Правди, яка була б основою державного, суспільного, особистого життя. Народ повстав проти брехні, корупції, наруги над волею людей. І вкотре виграв цю битву, адже нікому не вдасться нас зломити!

  На виконання Указу Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали життя під час Революції гідності та з метою активізації патріотичного виховання підростаючого покоління у Рівненському природничо-математичному ліцеї «Елітар» 20.11.2020 року були проведені уроки-реквієми «Революція Гідності, охрещена кров’ю», «Історія Революції Гідності», «Ми пам’ятаємо і вшановуємо Героїв Небесної Сотні». Ліцеїсти прослухали інформаційні хвилинки «Герої нашого часу». Одинадцятикласники провели дайджест «Майдан та українська національна ідея». Найменші учні закладу взяли участь у флешмобі національної пам’яті «Зима, що нас змінила». Бібліотекарем Щербаковою В.В. було підготовлено виставку фотоматеріалів «Повага і незалежність». Учні долучилися до перегляду відеофрагментів документального фільму «Річниця Майдану», пригадали воїнів ООС своєї малої батьківщини. Важливим атрибутом ушанування був прапор України, який передав учасник ООС – випускник ліцею «Елітар». Хвилиною мовчання і запаленою свічею пам’яті було вшановано загиблих героїв…

  Минуть роки, відлетять у вічність, але не згасне пам’ять про героїв Майдану, про героїв-воїнів ООС, які загинули за цілісність, гідність і свободу нашої держави.

  Сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини.

Ви запитаєте: «Яка ціна свободи?» –
Для українців надто дорога:
омита кров’ю поколінь народу,
пронесена століттями в серцях.
Ну що ж, настала наша черга
складати жертву на вівтар борні,
за «Заповітом» розривать кайдани,
кропити волю кров’ю ворогів.
Ми не зганьбили славу наших предків,
нових Героїв дали небесам.
Кров на асфальті…Безліч свіжих квітів…
Свободу не дарують просто так…

Бондаренко О.І., класний керівник 11-ФМ класу

Ви можете залишити ваш коментар, або зворотне посилання з вашого сайту.

Залишити відгук

Top