З ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ!

Слова росли із грунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона свята.
І кров’ю предків тяжко пурпурова.
Ліна Костенко

  21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу і про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. Відомо, що мова формує людину, передає від покоління до покоління культуру, історію та традиції народу. Мова – основа національної гідності, і ставлення до неї є виявом національної самосвідомості, а відтак і громадянської позиції. Не дарма говорять: “Щоб зрозуміти народ, потрібно зрозуміти його мову”.

  Доброю традицією стало у ліцеї відзначати день рідної мови цікавими заходами.  Учні 8 фізико-математичного класу стали співавторами і активними учасниками  загальноліцейних заходів відзначення дня рідної мови. Діти заздалегідь готувалися до цього дня. Зокрема. Анастасія Вакульчук уміло й майстерно підготувала збірку ілюстрованих матеріалів про видатних українських письменників з їх висловами про мову.

  Подивімося, що казали видатні письменники, діячі культури і народ про рідну мову і ще більше будемо любити і цінувати свою – солов’їну, калинову, барвінкову…

  Мова – духовне багатство народу. Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити. (Василь Сухомлинський).

  Ну що б здавалося, слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почує!.. (Тарас Шевченко).

  Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства нестерпнішого, як те, що хоче відірвати в народу спадщину, створену незчисленними поколіннями його віджилих предків. (Костянтин Ушинський).

  Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови… (Максим Рильський).

  Група учнів 8 фм класу – Валерія Козінська, Анастасія Вакульчук, Олена Ліщук, Михайло Додчук, Марія Кукуруза та Захар Ференчук підготували і поділилися цікавими фактами з біографії Лесі Українки.  Надзвичайно емоційно, сучасно, прозвучав  вірш Лесі Українки «Як  дитиною бувало», який Валерія Козінська виконала акапельно. А Олена Ліщук прочитала рядки поезії творів Лесі Українки. Подібні заходи сприяють не тільки патріотичному вихованню, але й розвитку творчих здібностей учнів і формуванню свідомих громадян, які люблять рідне слово і гордо несуть його у серці. Адже саме сучасній молоді потрібно втілювати в життя заповіт Великого Кобзаря «І возвеличимо на диво, і розум наш, і наш язик…».

Надія Желюк, класний керівник 8 фм класу

Коментарі та розміщення зворотних посилань в даний час закриті.

Коментування записів тимчасово вимкнено.

Top