Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. В рамках акції 3-го грудня 2021 року у дев’ятому біолого-хімічному класі Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар» було проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Насильству – НІ!». З допомогою класного керівника Тимощук Валентини Миколаївни та практичного психолога закладу Троянчук Дарії Тарасівни ліцеїсти обговорили найважливіші аспекти проблем насильства у сучасному світі. Пригадали, що сама акція була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році, і вже з 2001 року до неї приєдналась і Україна. Сьогодні її підтримують у понад 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і намітити, визначити реальні кроки для створення соціального простору, вільного від насильства. Цікавим було обговорення важливих дат періоду кампанії :
25 листопада – День боротьби з насильством щодо жінок, який оголосила Генеральна Асамблея ООН у 1999 році;
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, що відзначається відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1988 року;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Об’єнавшись у 4 групи, учні класу пропрацьовували види насильства: фізичне, психологічне, сексуальне , економічне (нехтування потреб дитини). Кожна група учнів у подальшому представляла результат для інших, демонструючи створений образ на плакаті та результати власних досліджень, що стосуються ознак конкретного виду насильства, його проявів та інформацію про те, як можна отримати допомогу, яким має бути особистий план безпеки, як можна допомогти близьким чи друзям, а також що робити, коли став свідком прояву насилля.
Інформацію з номером телефонів Національної «гарячої» лінії із попередження домашнього насильства, торгівлі людей та гендерної дискримінації 116 123 а також пам’ятку ЯК ПРОТИДІЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ліцеїсти отримали по завершенні заходу від практичного психолога.
Заходи в рамках інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» стають гарним приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей; сприяють вихованню людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також дають інформацію про про те, як може здобувач освіти користуватись своїми правами та захищати їх у разі порушення.
Валентина Тимощук, класний керівник 9 БХ класу