Початок календарного року — гаряча пора для обдарованих школярів. З понеділка розпочався І (міський ) етап Всеукраїнського конкурсу — захисту науково-дослідницьких робіт у системі МАН.
14 січня 2025 року у Рівненському ліцеї «Елітар» було багатолюдно: на захист своїх наукових досліджень прийшли не тільки елітарівці, але і ті здобувачі освіти з інших закладів, які виявили бажання працювати у секціях відділень «Фізика та астрономії», «Інформаційні технології», «Математика», «Хімія та біологія». Всього було представлено 210 робіт.
Кількість всіх робіт більша від кількості тих, хто навчається в «Елітарі». З’ясувалося, що окремі юні науковці підготували кілька досліджень. На рахунку одинадцятикласника Зарічнюка Андрія 4 роботи: з прикладної та теоретичної фізики, математики та інформаційних технологій. На моє запитання, яке я задавала кожному з тих, з ким спілкувалася, для чого йому це, Андрій відповів не задумуючись: «Для мого зростання. Я хочу у майбутньому здобути таку професію, яка допомагала б мені і далі удосконалюватися й забезпечувала високий рівень життя».
У Ярмолюка Артема (10 кл.) широка палітра наукових інтересів. Він підготував 3 дослідження у різних секціях: про Голокост, моторні оливи та вигадав щемливу історію, проявивши літературні здібності. У секції «Історичне краєзнавство» Артем виборов ІІ місце! Хлопець хоче у майбутньому стати хірургом, тому і перейшов на навчання у хіміко-біологічний клас «Елітару». Однак вважає, що лікар повинен мати широкий кругозір, оскільки йому доведеться працювати з людьми різних інтересів.
Радикально протилежні уподобання у Ромашко Катерини (11 кл. ). Вона готувала дослідження у відділеннях «Хімія і біологія» та «Філологія». Теми її робіт актуальні для однолітків Катерини: «Комунікативний аспект соціальних мереж Tik-Tok, Facebook, Instagram» та «Методи дослідження впливу спиртних напоїв на організм людини».
А брати Скороходи — Єгор та Олексій — були подивовані моїм запитанням:» Для чого це вам?» «Це те, що нам подобається, що відповідає нашим внутрішнім потребам»,- майже в унісон відповіли вони. Єгор підготував 2 наукові роботи і уже здобув І місце у секції «Теорія, історія мистецтв та арткритика»! Олексій має 4 дослідження та виборов перемогу у секції «Педагогіка»! А якщо хтось думає, що манівські роботи не мають прикладного характеру, то судіть про це за темою дослідження Олексія у віддділенні » Хімія та біологія»- «Порівняльний аналіз вмісту аскорбінової кислоти в різних видах свіжої та квашеної капусти». Єгор та Олексій активні і у громадському житті. Вірю, що у братів хороше майбутнє, до якого вони готують себе уже сьогодні.
Ось такі «МАНівські» обличчя «Елітару». Впевнено їх ведуть до Олімпів наставники: директор Олег Желюк, його заступник Роман Данилюк та педагоги закладу, які вміло запалюють своєю одержимістю наукою своїх вихованців.
ПАСІЧНИК Олеся Борисівна, –, консультант комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Рівненської міської ради